Brīvdabas kino seansos izrādīs atzītas un vienkārši izcilas filmas

Turpinot pagājušajā gadā veiksmīgi iesākto brīvdabas kino vakaru tradīciju, arī šogad Spīķeru radošais kvartāls kopā ar kinoprojektu Spektrs piedāvās sešus brīvdabas kino vakarus, kuros Rīgas iedzīvotāji un viesi bez maksas varēs baudīt pasaules kino meistardarbus visas vasaras garumā.

Skatītājus gaida apbalvotas, atzītas un vienkārši izcilas filmas uz lielā ekrāna zem klajas debess, ko ievadīs kinoprojekta Spektrs rīkotāju ievadvārdi un citi pārsteigumi.

 

Programmas filmas:

2. jūnijs – Šokolāde (Chocolat), 2016

Biogrāfisks stāsts par pirmo melnādaino cirka mākslinieku – klaunu, kuru sauca Šokolāde un kurš kļuva populārs 19. gadsimta beigās Francijā. Galvenajā lomā – franču kino zvaigzne Omar Sy (Untouchables, Samba).

16. jūnijs – Saula dēls (Son of Saul), 2015

Ungāru režisora Lāzlo Nemeša unikālais bezkompromisu skatījums par Holokausta tēmu. Grand Prix balva Kannu kinofestivālā un Oskara balva kā labākajai ārzemju filmai.

7. jūlijs – Mežonīgie stāsti (Wild Tales), 2014

Latīņamerikāņu kaislības no producenta Pedro Almodovara – seši savstarpēji nesaistīti, bet tik ļoti dzīvi, emocionāli un mežonīgi stāsti no Argentīnas. Oskara balvas nominācija kā labākajai ārzemju filmai.

21. jūlijs – pārsteiguma filma

Viena no 2015. gada neparastākajām un izcilākajām filmām. Oskara balvas nominācija un virkne citu balvu.

11. augusts – Baisās pasakas (Tale of Tales), 2015

Itāļu režisora Mateo Garones (Gomorra) lielbudžeta projekts angļu valodā ar Salmu Haijeku, Vincentu Kaselu, Džonu C. Reiliju un citām Holivudas zvaigznēm. Filma izrādīta Kannu kinofestivāla oficiālajā programmā. 16+

25. augusts – Dižais skaistums (The Great Beauty), 2013

Tautā iemīļotā itāļu režisora un īsta mūsdienu klasiķa Paolo Sorrentīno (Jaunība, Il Divo) skaistākā un sapņainākā filma – oda Romai un skaistās dzīves neizbēgamajai dekadencei. Oskara balva par labāko ārzemju filmu.

 

Visas filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu vai latviešu/krievu valodās.

Apmeklētāji laipni aicināti uz kino vakariem Spīķeros, Maskavas ielā 8. Kino seansu sākums plkst.22:00. Ieeja visos kino vakaros bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Brivdabas kino Spektrs Spikeri 2016