Spīķeros atklās brīvdabas “Dzejas slamu” jauno sezonu

10. jūnijā Spīķeru kvartālā norisināsies dzejas sacīkste “Dzejas slams”, atklājot šā gada brīvdabas dzejas pasākumu sezonu.

Trīs cēlienos, kuras ietvaros uz Spīķeru skatuves kāps 12 dzejnieki ar saviem oriģināldarbiem, ko izvērtēs gan skatītāji, gan profesionāla žūrija, kopīgi nosakot uzvarētāju, kurš balvā saņems 75 eiro naudas balvu.

dzejas slams augusts 8

“Dzejas slams” ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi neviltotu interesi par mūsdienu dzeju. “Dzejas slamu” sērija Spīķeros sadarbībā ar organizāciju “Poetry Latvia” tika aizsākta jau pagājušajā gadā un līdz šim guvusi lielu atsaucību no dzejnieku puses, kā arī ik reizi pulcējusi ievērojamu skatītāju pulku.

Vasaras sezonā Spīķeros uz brīvdabas skatuves norisināsies trīs “Dzejas slami”- 10. jūnijā, 14. jūlijā un 18. augustā.

Lai piedalītos, dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļi 3 dzejas performanču kārtām. Darbi var būt dažādas tematikas, stila un izteiksmes. Pirmajā kārtā uz skatuves kāpj visi 12 dalībnieki. Otrajā kārtā iekļūst 6 dzejnieki, kuriem pēc pirmās kārtas ir augstākais vidējais vērtējums. Finālā iekļūst 3 dzejnieki un tiek aicināti izpildīt savu trešo oriģināldarbu, lai pārliecinātu gan žūriju, gan auditoriju uzvarētāja noteikšanā.

Pēc katras kārtas dalībniekus vērtē profesionāla žūrija, kuras sastāvā 10. jūnijā būs Krišjānis Zeļģis, Nils Sakss Konstantinovs un Artūrs Jenots, kā arī skatītāji.

Lai pieteiktu dalību kādā no nākamajiem “Dzejas slamiem” dzejnieki aicināti rakstīt uz e-pasta adresi poetry@spikeri.lv. Brīvdabas “Dzejas slams” Spīķeros, Maskavas ielā 12k-2, norisināsies 10.jūnijā no plkst. 19:00 līdz plkst. 22:00. Ieeja pasākumā bezmaksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.