Mākslas izglītības programma “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina Jūs apmeklēt jauno mākslas izglītības programmu bērniem un jauniešiem, kas piedāvā iespēju radoši piedzīvot un iepazīt izstādes kopā ar mūsu izglītības gidiem. Vēl pēdējo nedēļu piedāvājam iespēju pieredzēt Ullas fon Brandenburgas izstādi „Kalns, grimsti! Ielja, celies!”. Izstāde apskatāma līdz 7. jūnijam.

Izstāžu apmeklējums un praktiskās nodarbības skolu un sociālo dienestu grupām ir bez maksas.

UvB_A.Starks40

kim? mākslas izglītības aktuālā programma:

Ullas fon Brandenburgas izstādes „Kalns, grimsti! Ieleja, celies!” pamatā ir ideja par sensimoniešu komūnu – 19. gadsimta sākuma franču politisko un sociālo kustību. Piedaloties Jaunā Rīgas teātra aktieriem, Latvijas Bankas korim un diriģentiem, zviedru komponistam Joakimam Saksenbornam, filmēšanas un skaņu ieraksta komandai, 2015 gada martā Rīgā tapusi filma-performance, kas ir izstādes centrālais darbs dažādu objektu, tekstīliju un koka instalāciju apdzīvotās kim? izstāžu zāles abos stāvos. Sensimonieši ticēja, ka sabiedrība restrukturēsies, atsakoties no tradicionālajiem uzskatiem par garīgajiem un laicīgajiem spēkiem, un šī sabiedrības evolūcijas gaita neizbēgami novedīs pie ražošanas sabiedrības.1385278_10151740747245892_2035030307_n

Kā skatuve var kļūt par mākslas darbu? Kas kopīgs teātra aktieru trupai ar izstādē pārstāvētajiem sensimoniešiem? Kas tie bija un kādēļ tik interesanti tie ir Francijā dzīvojošajai māksliniecei? Kādas Latvijai raksturīgas iezīmes ir iespējams saskatīt izstādē? kim? piedāvā iespēju bērniem un jauniešiem piedzīvot jauno laikmetīgās mākslas izstādi kopā ar izglītības gidiem. Programmā sarunas un jautājumi par izstādē redzamajiem darbiem un idejām.

 

Grupu apmeklējumam pieteikties: kim@kim.lv

Plašākā informācija par izstādi: http://kim.lv/izstades/sobrid/1

UvB_A.Starks23

kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Adrese: Maskavas iela 12/1, Rīga

Izstāžu darba laiki:

O.: 12:00 – 20:00

T., C., P., S., Sv.: 12.00 – 18.00

Ieejas maksa: 3 EUR

Studentiem un pensionāriem – 1,5 EUR

Otrdienās – ieeja bez maksas.

 

Atgādinām: bērniem līdz 10 gadu vecumam, invalīdiem, daudzbērnu ģimenēm, mākslas un kultūras skolu un augstskolu skolniekiem un studentiem, preses pārstāvjiem, uzrādot preses karti, ieeja ir bezmaksas.