Šodien Spīķeros norisināsies Gruzijas neatkarības dienas svinības

Šodien, 29. maijā, radošais kvartāls Spīķeri aicina apmeklēt Gruzijas neatkarības dienai veltītas svinības, kopīgi iepazīstot gan Gruzijas vēsturi un tradīcijas, gan kultūru un tradicionālos ēdienus.

gruzija

Svētku viesus Spīķeros sagaidīs lieliska skatuves programma – uzstāsies gan dziedātāji Nukri un Rusiko, gan koris „Vidus”, kā arī būs iespēja vērot deju ansambļa „Kaukāzs” un dejotāju Mariannas un Annas Kitiašvili priekšnesumus. Koncertu sniegs dziedātāja Sola Avakjana un skatuves programmu noslēgs mūziķis no Gruzijas – Lasha Von Chapel, kura izpildītā dzīvā elektronikas mūzika ar melanholiskiem vokāliem un skaistām melodijām uzrunā jebkuru klausītāju.

Gruzīņu restorāni „Pirosmani” un „Hačapuri” pasākuma apmeklētājus cienās ar tradicionālajiem gruzīņu ēdieniem. Būs iespējams uzzināt, kas slēpjas aiz tādiem noslēpumainiem nosaukumiem kā hačapuri, imeruli, lobiani, phali un lobio. Protams, svētku viesiem būs iespēja nobaudīt arī tradicionālo gruzīnu šašliku, kā arī atveldzēties ar Gruzijas vīnu.

Paralēli krāšņajai skatuves programmai kvartālā norisināsies radošā darbnīca bērniem kopā ar gruzīnu mākslinieku. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja nofotogrāfēties gruzīnu tautastērpā, iemācīties gruzīnu tostus un noklausīties „Impro” gida Roberta Ķipura stāstījumu par Gruzijā piedzīvoto. Māksliniece Gunta Kuļikovska radīs neaizmirstamus gruzīnu alfabēta hennas zīmējumus, savukārt dizainere Eteri Gabunija atrādīs jaunāko TATIS veikumu.

Pasākums norisināsies Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 10, no plkst.17:00 līdz plkst.21:00. Ieeja pasākumā bez maksas.