Rīgas svētku ietvaros Spīķeri piedāvās plašu programmu

No 16. līdz 17. augustam Spīķeru kvartāls būs viens no Rīgas svētku notikumu punktiem, piedāvājot svētku viesiem plašu programmu, kuras ietvaros varēs radoši darboties, baudīt garšīgus ēdienus un ļauties lielisku mūziķu valdzinājumam koncertos.

Rīgas svētki Spīķeros tiks atklāti 16. augustā. Sākot no plkst. 13.00 līdz 17.00 laukumā darbosies „Rīgas svētku restorāns”, kurā vienlaicīgi rosīsies 15 Rīgas labākie restorāni un kafejnīcas, lai ikvienam apmeklētājam piedāvātu iepazīt un nogaršot īpašus sezonālus ēdienus no vietējiem produktiem. Apmeklētājus ar savu meistarību pārsteigs tādi populāri Latvijas šefpavāri kā Mārtiņš Rītiņš, Mārtiņš Sirmais, Ingmārs Ladigs un citi. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Laimis Rācenājs un Daumants Kalniņš.

Paralēli gatronomiskajām baudām Spīķeros savu 95. dzimšanas dienu atzīmēs Latvijas Dzelzceļš no plkst.13.00 līdz 17.00 radošajās darbnīcās „Uzcel savu tiltu!”, aicinot kopīgi veidot vizuālas versijas par Dzelzceļa tiltu dažādās Ikviens aicināts iemūžināt sevi arī īpašājā dzimšanas dienas fotostūrī.

16. augusta vakarā no plkst. 20.00 līdz 2.00 Spīķerus pārņems funk mūzikas skaņas, priecējot apmeklētājus ar mūzikas festivālu „Riga Funk Fest”, piedaloties tādiem māksliniekiem kā FunCOOLIO, O`Night Quartet, Very Cool People, Funk Therapy, Pieneņu Vīns un Bunch of Gentlemen.

Svētdien, 17. augustā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 pasākumā „Starp mašīnām, motoriem, meitenēm” (M.Čaklais) acīm redzamas, bet neizprotamas lietas raudzīsim ķīmijas un fizikas paraugdemonstrējumu šovā, bet ekstrēmā sporta piekritēji aicināti uz „Greentrial” šova programmu, kurā startēs labākie Baltijas valstu velo un moto braucēji. Dažādās radošajās darbnīcās svētku viesus aicinās izpausties Rīgas Tehniskās unviersitātes studenti. Tāpat visas dienas laikā apmeklētājus sagaida muzikāli priekšnesumi Edavārdi, DJ šovs, grupas „Laime Pilnīga”, Mika Dukura un citu mākslinieku izpildījumā.

Pašus mazākos svētku viesus no plkst. 12.00  gaidīs Dirty Deal Teatro ar izrādi bērniem „Kā saule gadījās”, kurā, izmantojot latviešu tautas teikas, virtuves rīkus un pārtikas produktus, kopīgi ar mazajiem skatītājiem tiks atklāti brīnumi par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Savukārt pēc teātra izrādes radošās darbnīcas „Pļava” pārstāvji restorānā „Dārzs” līdz pat plkst. 17.00 gaidīs lielus un mazus, lai kopīgi iemēģinātu roku origami mākslas pamatos.

Jauno mediju kultūras centrs RIXC no plkst. 12.00 līdz 18.00 piedāvās īpašas 3D drukāšanas radošās darbnīcas, kuru ietvaros mākslinieku vadībā tiks apspēlēta ideja par “tiltu” kā savienojumu starp dažādiem pretmetiem.