Šo svētdien Spīķeri aicina ģimenes uz radošiem piedzīvojumiem bērnu dienas svētkos

31.maijā no plkst.11:00 līdz plkst.17:00 Spīķeru kvartāls aicina ģimenes uz krāšņiem bērnu dienas svētkiem, kuros kvartāls pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu kopumu, piedāvājot mazajiem apmeklētājiem īpaši aizraujošu skatuves programmu, kopīgu darbošanos radošajās darbnīcās, enerģisku laika pavadīšanu sportiskās aktivitātēs un noderīgas, Latvijā radītas lietas īpašajā bērnu lietu tirdziņā.

Svētku viesus Spīķeros sagaidīs lieliska skatuves programma, kurā Dirty Deal Teatro aicinās skatītājus uz izrādi „Mākoņi” Paulas Pļavnieces režijā, piedaloties aktieriem Andrejam Možeiko un Artūram Putniņam. Izrādē aktieri Artūrs un Andrejs veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos. To papildinās zinātniski skaidrojumi un Jura Kronberga dzejoļi no “Mākoņu grāmatas”.

Tāpat skatuves programmā būs arī bērnu literatūras lasījumi, kuros piedalīsies interneta žurnāla „Satori.lv” autori: Inga Gaile, Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Ieva Melgalve, Kārlis Vērdiņš, kā arī galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

karte_notikumiPēcpusdienā bērni tiks iepazīstināti ar igauņu rakstnieces Aino Pervikas grāmatu “Prezidents”. Uzzināsim, kāds prezidents piestāv nelielai valstij pie Baltijas jūras, tiksimies ar dažu citu valstu pārstāvjiem, sarīkosim putnu un zvēru prezidenta vēlēšanas, zīmēsim prezidentu un viņu suņu portretus un pašportretus, un sveiksim prezidentu ar kopīgu dziesmu.

Skatuves programmu noslēgs Dirty Deal Teatro koncertprogramma no topošās izrādes “Blēņas” ar Mikus Frišvelda mūziku. Izrāde tiek veidota pēc Imanta Ziedoņa pasaku krājuma “Blēņas un pasakas” motīviem Ģirta Šoļa režijā, un pirmizrādi piedzīvos teātra nākamajā sezonā.

Paralēli skatuves programmai kvartālā norisināsies radošās darbnīcas. Biedrības “Ascendum” īstenotais bērnu kultūras projekts “Garā pupa” svētdien Spīķeros radīs radoša dārza atmosfēru. Ikviens mazais pētnieks varēs iesaistīties pupu stādīšanas darbnīcā, lai pēc tam to nestu mājās un pirmo vasaras mēnesi ik dienu vērotu kā pupa stiepjas uz augšu, tāpat kā bērns attīstās augu dienu.

BIKIBUKA darbnīcā bērni varēs izveidot paši savas dzejas bilžu grāmatiņas, ilustrējot Aspazijas un Raiņa dzejoļus kopā ar māksliniekiem Ūnu Laukmani un Mārtiņu Zuti un piedzīvojumu dzejoļus kopā ar māksliniekiem Ūnu Laukmani un Māru Višku, kā arī  apdrukāt grāmatiņas vākus kopā ar ilustratori Lāsmu Pujāti.

“Satori dzejas meistardarbnīcā” kopā ar Zani Brūveri un Tomu Treibergu bērni uzzinās, kā top dzejolis un kā to radīt pašam. “Satori Kino telpā” būs iespējams vērot intervijas ar bērniem par dzīvi, videoierakstus no Starptautiskajiem bērnu literatūras lasījumiem, kā arī sarunas ar dažādiem Latvijā pazīstamām personībām par bērnu kultūru. Savukārt “Satori Audiodušās” interesenti varēs klausīties daiļliteratūru bērniem, ko auditorijai piedāvā interneta žurnāls “Satori.lv”, izdevniecība “Liels un mazs”, kā arī bērnu kultūras projekts “Garā pupa”.

Trīs dažādās “homo ecos:” darbnīcās bērniem un jauniešiem būs iespēja darināt interesantas un noderīgas lietas, izmantojot materiālus, ko parasti izmetam atkritumos. Savukārt interaktīvajā spēlē “Zaļais Rats” varēs uzzināt dažādas interesantas lietas par dabu un redzēt, kā spēles gaitā mainās pilsētvide.

Floristikas darbnīca “Ziedulaiva” un žurnāls “Mazajam floristam” aicinās darboties floristikas darbnīcā, kurā kopīgi no dabas materiāliem tiks veidotas skaistas ziedu rotas. Savukārt “Brain Games” galda spēļu darbnīcā, bērni varēs iepazīties un izmēģināt spēkus dažādās atraktīvās galda spēlēs, kopā ar “Brain Games” radošajiem prātiem.

Spīķeru laukumā vecāki kopā ar bērniem aicināti piedalīties sportiskās aktivitātēs – dažādās interesantās stafetēs, kuras izpildot varēs tikt pie jaukām piemiņas balvām. Savukārt Spīķeru pagalmā visas dienas garumā apmeklētāji aicināti iegriezties bērnu lietu tirdziņā, kura moto – „dabīgais bērniem”, piedāvājot koka un citu dabīgu materiālu rotaļlietas, latviešu dizaineru apģērbu bērniem, veselīgas uzkodas u.c.

 

Pasākums „Bērnu diena Spīķeros” norisināsies Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 10. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.