Aizvadīts Spīķeru vasaras plenēru noslēguma pasākums

28.septembrī lieli un mazi mākslinieki tikās Spīķeros, kafejnīcā Dali, kur kopīgi kavējās atmiņās par pavadīto laiku Pilsētas plenēros Spīķeros šajā vasarā un saņēma diplomus par dažādu gleznošanas tehniku apgūšanu BJC “Daugmale” vizuālo pasniedzēju vadībā.

Vasarā trīs sestdienas Spīķeru kvartālā norisinājās pilsētas plenēri pusaudžiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kuros kopā ar vizuālās mākslas pasniedzējiem tika apgūtas trīs dažādas gleznošanas tehnikas un veidoti radošie darbi. Kopumā plenēros tapa 68 bērnu un jauniešu radīti darbi.

Maija plenēra tēma „Daugavas promenāde”, izmantojot akvareļu krāsas, jūnija plenēra tēma „Spīķeru laukums”, izmantojot tonēto papīru un pasteļa krītiņus, savukārt augusta tēma – noslēdzošā plenēra tēma bija „Pārdaugavas horizonts”, gleznojot akrila tehnikā uz audekla.

Plenēru mērķis bija attīstīt Rīgā dzīvojošo jauniešu radošo iztēli un jaunradi, veidojot radošos darbus dažādās gleznošanas tehnikās. Plenēri bija lieliska iespēja ikvienam jaunietim, izmēģināt savus spēkus trijās gleznošanas tehnikās un profesionāla pedagoga vadībā izveidot savu vienreizējo un neatkārtojamo radošo darbu. BJC „Daugmale” mākslas pedagogi Elīna Moisjuka-Vanaga, Konstantīns Glazunovs, Brigita Ulasa un Olga Jevsejeva iepazīstināja ar katras gleznošanas tehnikas specifiku un niansēm, kompozīcijas principiem un konsultēja radošā darba veidošanā.

 

Pilsētas plenērus Spīķeros organizēja bērnu un jauniešu centrs „Daugmale”, sadarbībā ar biedrību „Rīgas Spīķeri” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Atbalstīja: „NP Foods”.