Ar grupas SIGMA uzstāšanos tiks noslēgta Spīķeru brīvdabas koncertu programma

Noslēdzoties četrus mēnešus ilgstošajai vasaras brīvdabas koncertu un pasākumu programmai Spīķeru kvartālā, šo trešdien rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti uz grupas „Sigma” koncertu, savukārt ceturtdien uz dzejnieku sacīksti „Dzejas slams”. Ieeja pasākumos bez maksas.

Par pašmāju dzejroka apvienības „Sigma”  dibināšanas gadu uzskatāms 2006.gads, lai gan pirmsākumi meklējami 2005. gada nogalē, kad trīs no grupas „Punch” dalībniekiem pēc tās izjukšanas vienojās par jauna projekta radīšanu. Kopš dibināšanas grupas sastāvs nedaudz mainījies un šobrīd grupu muzikāli un idejiski balsta trīs dalībnieki: Jānis Ozoliņš (klavieres un vokāls), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (bungas).
Grupas dalībnieku iepriekš gūtā pieredze kā akadēmiskajā, tā populārajā mūzikā ļauj paplašināt redzesloku un zināmā mērā sapludināt dažādos mūzikas elementus ar literārām un filozofiskām pārdomām. „Sigmas” dalībniekiem nav vienotu autoritāšu, tomēr estētiskās kvalitātes mūzikā ietekmējis ir gan minimālisms, gan pop – roks.

Grupas debijas albums „Sazaroto taku dārzs” tika laists klajā šā gada 11. martā, izpelnoties mūzikas kritiķu un klausītāju atzinību.

Koncerta apmeklētāji laipni gaidīti šo trešdien, 16.septembrī, Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 4. Ieeja pasākumā no pl.19.00. Koncerta Sākums ap pl.19.40.

dzejas slams augusts 817.septembra pievakarē Spīķeros uzjundīs dzeja, aicinot ikvienu pasākuma apmeklētāju ieklausīties desmit dzejnieku oriģināldarbos „Dzejas slama” sacīkstē. Slama dalībniekus trīs cēlienos vērtēs gan skatītāji, gan profesionāla žūrija, kuras sastāvā šoreiz būs dzejniece Inga Gaile, reperis, bītmeikers Ansis Kolmanis un dzejnieks Jevgēņijs Mesmers.  Uzvarētājs balvā saņems 75 eiro naudas balvu.

 

Apmeklētāji laipni aicināti uz brīvdabas „Dzejas slamu” Spīķeros, Maskavas ielā 12k-2, no pl.19:00.

Sliktu laika apstākļu gadījumā pasākumi norisināsies Maskavas ielā 4, 2.stāvā.