Izstāžu „Mazā Vera” un „Kāds iedomāts palielinājums” atklāšanas pasākums kim?

Aizvadītajā piektdienā kim? Laikmetīgās mākslas centrā norisinājās jaunā izstāžu cikla atklāšana – Saņa Kantarovskis un Ella Krugļanska „Mazā Vera”; Elzas Sīles personālizstāde „Kāds iedomāts palielinājums”.

MAZĀ VERA

Saņa Kantarovskis (Sanya Kantarovsky), Ella Krugļanska (Ella Kruglyanskaya)

„Mazā Vera” veidojas kā saruna, uzlasot dažādas atbalsis un nodrošinot telpu to konfliktējošiem stāstiem. Vēsturisko nodevu apgrūtināta tā pavisam noteikti virzās prom no mūsu galvenās varones – Veras Muhinas godināšanas dzinuļa, pievēršoties sievietes-tēlnieces radošās darbības krāšņajai problemātikai. “Mazā Vera” ir arī diptihs jeb diskusija ar atvērtām beigām, kuru aizsākam atrodoties politiskās iekārtas augstākajā punktā līdz rezultātā nonākam pie tās bēdīgi slavenā sabrukuma. Izstāde – cita starpā arī cerība (вера – “ticība” kr.), kuru aicinām skatīt caur vizuālu ievelkošu Ņujorkā bāzētu mākslinieku – Saņa Kantarovskis un Ella Krugļanska – dalību.

 

KĀDS IEDOMĀTS PALIELINĀJUMS

Elza Sīle

Atrauti attēli, uz virsmām nogulsnējušies attēli, izdrukas plānajā materialitātē slēpušies attēli un pie apmetuma pielipuši attēli ir sagaidāmās ekspozīcijas pamatā. Domas pagrieziena ieskicējums, nopietnas un plaša mēroga šaubas, anonimitāte, kas aktualizējas kā vienīgais risinājums. Izstāde, kuras darbība risinās pa priekšu tās apzinātai izvēlei. Gribot negribot lēmumi šeit nav ne suns, ne ananāss, ne vētra vai vienaldzība. Tie ir daži noteiktie, atsevišķas kļūdas, izplūduši pieņēmumi, eklektiskas vizualitātes un daudz pārējā.